Okuliści

Adam Rybowski
Adam RybowskiOkulista
Łodzianin. Absolwent Łódzkiej Akademii Medycznej. W 1987r. uzyskał tytuł specjalisty chorób oczu. Od 1993r. pracuje tylko w prywatnym gabinecie, czego efektem jest dzisiejsze Centrum Okulistyczne – nowoczesna placówka na miarę XXI wieku. Hobby: jest pasjonatem akwarystyki morskiej – rozmnożył 4 gatunki ryb morskich, w tym jeden jako jedyny w Polsce. Uprawia sport. Jest czynnym zawodnikiem trzecioligowego klubu tenisa stołowego w Bilczy pod Kielcami.
Sylwia Kołodziejczyk
Sylwia KołodziejczykOkulista
Ukończyłam wydział lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku (1998-2004r.). Po odbyciu stażu w 2006 roku dostałam się na rezydenturę z okulistyki i pracowałam w Oddziale Okulistycznym w Starachowicach. Do zespołu lekarzy Centrum Okulistycznego Adama Rybowskiego dołączyłam w 2010 roku.
Ewa Hebda
Ewa HebdaOkulista
Po ukończeniu Akademii Medycznej rozpoczęłam pracę zawodową w Oddziale Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie uzyskałam I i II stopień specjalizacji w dziedzinie okulistyki. Aktualnie pracuję w zespole lekarzy Centrum Okulistycznego Adama Rybowskiego.
Ewelina Pióro-Dodot
Ewelina Pióro-DodotOkulista
Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (2002-2008r.). Po stażu specjalistycznym w SPSK nr 1 we Wrocławiu, pracowała w PZOZ w Starachowicach, a obecnie pełni funkcję starszego asystenta w oddziale okulistycznym Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła podyplomowe studia z medycyny estetycznej. Odbyła również kursy i staże w zakresie chirurgii plastycznej ze szczególnym uwzględnieniem okolicy oka. Specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu zachowawczym, chirurgicznym i laseroterapii chorób narządu wzroku. Wykonuje zabiegi operacyjne i laserowe usunięcia wszystkich zmian powiek i powierzchni oka, plastyki powiek, iniekcje doszklistkowe preparatu Lucentis oraz zabiegi usunięcia zaćmy ze wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.
Robert Barucha
Robert BaruchaOkulista
Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1983-1990r.). Pierwszy i drugi stopień specjalizacji w zakresie okulistyki uzyskał na oddziale okulistyki w Tychach. Dalsze doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. w Klinice Okulistyki w Katowicach. Obecnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym CM Mavit w Katowicach. Specjalizuje sie w chirurgii zaćmy oraz w chirurgii witreoretinalnej. Interesuje się astronomią oraz sportem (bieganie, nurkowanie, rower). W tym roku przebiegł swój pierwszy maraton.
Aleksandra Stypuła - WypchłoOkulista
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (1998-2004). Po stażu podyplomowym w Szpitalu MSWiA w Łodzi podjęła pracę w Oddziale Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, gdzie pracuje do dziś. W 2011 roku uzyskała specjalizację w zakresie okulistyki. Zainteresowania: chirurgia okulistyczna, jaskra, choroby siatkówki , w tym retinopatia wcześniacza.

 

Optometrysta

Elwira Woźniak
Elwira WoźniakOptometrysta
Jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej z zakresu Optyki okularowej oraz Optometrii. Do naszego zespołu dołączyła w 2017 r. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, konferencjach oraz seminariach przeznaczonych dla optometrystów. Zajmuje się: oceną przedniego odcinka oka, ostrości wzroku, widzenia obuocznego, widzenia stereoskopowego i widzenia barwnego. Kwalifikuje do zabiegu laserowej korekcji wad wzorku jak również kalibruje wykorzystywany do tego zabiegu laser. Dobiera korekcję okularową z dokładnością do 0,01D oraz soczewki kontaktowe miękkie i twarde (w tym również  soczewki specjalistyczne: ortokeratologiczne oraz do korekcji stożka rogówki).

Optycy

Małgorzata Pawlikowska
Małgorzata PawlikowskaOptyk
Kierownik salonu optycznego. Odważna i skrupulatna. Ukończyła dwa kierunki techniczne, w tym technik optyk. Pracuje w zawodzie 10 lat. Licencjonowany fizjoterapeuta. Kocha dzieci, pasjonuje ją ludzkie ciało.
Małgorzata Krajewska
Małgorzata KrajewskaOptyk
Skończyła Zarządzanie i Administrację w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Optykę i Optometrię Okularową na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Wrocławskiej. Brała udział w licznych seminariach i konferencjach. Jest otwarta na wiedzę, ciekawa świata, lubi zwierzęta i naturę.
Renata Kowalska-Kmieć
Renata Kowalska-KmiećOrtoptystka
Dyplomowana pielęgniarka. Ukończyła Liceum Medyczne w Starachowicach, po czym rozpoczęła naukę w Medycznym Studium Zawodowym Wydział Ortoptystek w Łodzi. Jako dyplomowana ortooptystka pracuje od 1997r. Jest odpowiedzialna za ćwiczenia pleoptyczno-ortoptyczne usprawniające obuoczne widzenie. Ukończyła również Medyczne Studium Zawodowe na kierunkach Technik optyk i Refrakcja w Łodzi. Na tym stanowisku pracuje od 2003r. Prywatnie interesuje się architekturą i zwiedzaniem zabytków. Wolne chwile spędza na wycieczkach górskich.