Dobór właściwych soczewek kontaktowych jest niebywale istotny. Aby skutecznie wybrać najlepsze należy udać się do okulisty lub optometrysty. Nasze nowoczesne Centrum Okulistyczne znajdujące się w mieście Kielce, wykonuje wszelkie niezbędne badania wzroku, w tym ocenę średnicy soczewki i promienia krzywizny.

Należy brać pod uwagę, że pierwsza wizyta może trwać dłużej z uwagi na wymóg dużej precyzji i dokładności. Dzięki soczewkom kontaktowym możliwa jest korekcja krótkowzroczności, nadwzroczności, a także astygmatyzmu. Na podstawie badań okulista / optometrysta dopasowuje najlepsze soczewki kontaktowe, które mają stanowić odpowiednią alternatywę dla okularów korekcyjnych.

Podczas pobytu, nasz personel przekaże Państwu wszelkie niezbędne informacje odnośnie tego jak zakładać, zdejmować i pielęgnować soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe z medycznego punktu widzenia mogą nosić osoby nie tylko posiadające małą wadę wzroku ale również osoby, u których wada wzroku jest powyżej ’-6,00/7,00′ dioptrii bądź '+5,00′ dioptrii. Soczewki kontaktowe najlepiej sprawdzają się w przypadku osób u których różnica między obojgiem oczu wynosi co najmniej 3 dioptrie i nie ma realnej możliwości korekcji takiej wady za pomocą okularów.

Z tego miejsca trzeba też bardzo wyraźnie podkreślić, że dobór soczewek kontaktowych każdorazowo należy konsultować z lekarzem, nigdy nie wybierać ich na własną rękę. Niewłaściwie dopasowane soczewki kontaktowe mogą prowadzić do nieodwracalnego pogorszenia wzroku lub niechcianej infekcji i problemów w niedalekiej przyszłości.

Po więcej informacji zapraszamy osobiście na konsultację do naszego Centrum Okulistycznego, które można znaleźć w mieście Kielce.