OBECNIE W NASZEJ PLACÓWCE NIE WYKONUJEMY ZABIEGÓW NA ZAĆMĘ

 

Rozważ operację zaćmy odpłatnie w naszej placówce!

Operacja zaćmy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych na świecie. Dzięki niemu pacjenci szybko odzyskują doskonałą jakość widzenia i poprawiają swój komfort życia. Jest to jedyne rozwiązanie, ponieważ obecnie nie istnieją żadne metody farmakologicze, które hamują czy leczą zaćmę. Dlatego operacja zaćmy wykonywana w naszej klinice, oparta o soczewki premium to najlepsze wyjście w większości przypadków.

Od stycznia 2017 r. możemy zaproponować naszym  pacjentom operację zaćmy w trybie ambulatoryjnym (w systemie ,,chirurgii jednego dnia”).

Obecnie najpowszechniej stosowaną i najdoskonalszą metodą usuwania zaćmy jest fakoemulsyfikacja. Polega ona na rozbiciu zmętniałej soczewki przy pomocy ultradźwięków. W miejsce usuniętej soczewki wszczepiana jest sztuczna zwijalna soczewka wewnątrzgałkowa. Naszym klientom oferujemy najlepsze na rynku soczewki PREMIUM. Jest to ważne, bo wybór soczewki jest wyborem na całe życie!

Oto kilka faktów, o których warto wiedzieć:

  • operacja zaćmy trwa zaledwie 15 minut,
  • zabieg odbywa się pod nadzorem lekarza anestezjologa (z zastosowaniem miejscowego znieczulenia kroplami) – jest całkowicie bezbolesny,
  • okres rekonwalescencji jest bardzo krótki (małe cięcie, nie wymaga zakładania szwów),
  • widzenie po operacji poprawia się już po kilku godzinach,
  • jeszcze tego samego dnia pacjent wraca do domu.

 Każdy zabieg poprzedzony jest wizytą kwalifikacyjną, w czasie której dobierana jest soczewka do wszczepu, wykonywane są badania USG oka w dwóch projekcjach (A – biometria, B – ocena struktur wewnąrtrzgałkowych), a także szereg innych badań, takich jak pomiar ciśnienia w oku, pomiar pachymetrii, pomiar refrakcji, pomiar keratometrii, badanie dna oka, badanie przedniego odcinka oka oraz badanie oka po rozszerzeniu źrenicy.

Na wizytę kwalifikacyjną należy zabrać ze sobą:

  • wszystkie karty informacyjne/wypisy ze szpitala,
  • spisane na kartce nazwy przyjmowanych leków,
  • spisane na kartce nazwy leków na jakie pacjent jest uczulony,
  • zaświadczenie o szczepieniu przeciw żółtaczce typu B (jeśli pacjent był szczepiony i jeśli posiada takie zaświadczenie)

Lekarzem operującym jest lek. Robert Barucha – specjalista chorób oczu, mikrochirurg z wieloletnim stażem.

Kwalifikacje do zabiegu przeprowadza specjalista chorób oczu, lek. Ewelina Pióro – Dodot.

 

Rodzaje soczewek wszczepialnych

W naszej klinice każda operacja zaćmy jest wykonywana w oparciu o soczewki premium. To wyselekcjonowane produkty, dzięki którym można skutecznie wyeliminować problemy ze wzrokiem, jeśli u pacjenta nie występują inne schorzenia np. dotyczące problemów z siatkówką. Wykorzystywane przez nas soczewki premium są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu możemy dopasować odpowiednie rozwiązanie biorąc pod uwagę wiek, stan zdrowia, jak i oczekiwania pacjentów.

Jednoogniskowe (dobre widzenie w dal):

FD Basic – soczewka asferyczna, hydrofilna; dedykowana dla osób starszych chcących poprawić ostrość widzenia na dużych dystansach i ograniczyć wpływ zmian oświetlenia na jakość widzenia.

FD Clear – soczewka asferyczna, hybrydowa; doskonale dopasowuje się do oka, zabezpiecza przed zmętnieniami pozabiegowymi; dedykowana dla osób aktywnych zawodowo, oczekujących najwyższej jakości widzenia w każdych warunkach oświetleniowych oraz szybkiego i trwałego efektu pozabiegowego.

FD Filter –  soczewka asferyczna, z filtrem UV i filtrem światła niebieskiego.

FD Filter Toric – j. w. + korekcja astygmatyzmu.

 

Dwuogniskowe (dobre widzenie do dali i do bliży):

FND Basic – soczewka asferyczna, hydrofilna; właściwości i korzyści dla pacjenta podobnie jak w przypadku FD Basic.

FND Clear – soczewka asferyczna, hybrydowa; właściwości i korzysci dla pacjenta podobnie jak przypadku FD Clear.

FND Filter – soczewka asferyczna, hybrydowa; zawiera naturalny chromofor (odpowiednik barwnika występującego w gałce ocznej), co podnosi kontrast w warunkach słabego oświetlenia i zabezpiecza oko przed promieniowaniem UV; soczewka przeznaczona dla osób aktywnych, pracujących zawodowo np. prowadzących pojazdy w zmiennych warunkach pogodowych.

FND Filter Toric – j. w. + korekcja astygmatyzmu.

 

Trójogniskowe (dobre widzenie na każdą odległość; brak konieczności używania jakichkolwiek okularów):

FIND Filter – soczewka asferyczna, hybrydowa, zawiera naturalny chromofor (odpowiednik barwnika obecnego w naturalnej gałce ocznej), którego skład i koncentracja zabezpieczają pacjenta przed promieniowaniem UV i światłem fioletowym, a także przed zaburzeniem rozróżniania barw; soczewka dedykowana jest dla osób aktywnych, które całkowicie chcą się pozbyć konieczności noszenia okularów.

FINF Filter Toric – j. w. + korekcja astygmatyzmu.

 

Więcej informacji pod nr tel. 518-099-407