NOWOŚĆ W CENTRUM OKULISTYCZNYM!

PLEXR to unikalna technologia polegająca na wytwarzaniu mikrowiązki plazmy, która w kontrolowamy sposób umożlwia sublimację naskórka (odparowywanie komórek karneocytowych) i obkurczanie skóry w miejscu jej działania.

Technika ta pozwala na przeprowadzenie zabiegu bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu.

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu PLEXR jest lifting okolicy oka.

Pozostałe wskazania:

  • leczenie utrwalonych, głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza),
  • usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień,
  • usuwanie zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki,
  • leczenie blizn i usuwanie tatuaży.

Typowa procedura trwa około 20 minut. W miejscu między skórą pacjenta a końcówką urządzenia wytwarza się mikrowiązka plazmy, która przyczynia się do powstawania niewielkich punktów na powierzchni skóry. Powodują one wspomnianą wcześniej sublimację (odparowanie) powierzchownych karneocytów naskórka i obkurczanie skóry w miejscu zastosowania zabiegu. Punktowe „strupki” odpadają po ok 5-6 dniach nie pozostawiając ani krwawienia, ani blizny. Makijaż wystarczy, aby w trakcie gojenia zakryć miejsca poddane zabiegowi.

PLEXR jest bardzo bezpieczną terapią. Źródło energii generujące wytwarzanie mikrowiązki plazmy nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta i osoby wykonującej zabieg. Dzięki prezyzyjnemu i ukierunkowanemu działaniu PLEXR oraz eliminacji przepływu prądu przez tkanki nie ma obaw o uszkodzenie nerwu wzrokowego ani obszarów przyległych oka.

W leczeniu opadających powiek należy wykonać od 2 do 3 zabiegów w odstępach ok. 40 dni.

Badania kliniczne oraz obserwacje pacjentów wskazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2 do 4 lat.

 

Konsultacje w sprawie zabiegów oraz  same zabiegi wykonuje lek. med. Ewelina Pióro-Dodot.

 

Więcej informacji w zakładce Usługi medyczne –> PLEXR.